Eurominichamps 2012, Štrasburg, Francúzsko

24.08.2012 11:40

Na majstrovstvách Európy minikadetov Emka Labošová vybojovala 10. miesto

V športovej hale v Shiltigheime sa tento rok predstavilo 359 hráčov z 39 krajín a k tomu ešte výber ITTF. Svoje krajiny reprezentovali len tí najlepší z ročníkov 2000 a 2001. V porovnaní s minulým rokom bola tento rok vyššia kvalita. Prekvapili hlavne hráči bývalého sovietského bloku, ktorí v niektorých kategóriách doslova dominovali. Turnaj bol opäť na vysokej organizačnej úrovni. Najprv sa hralo skupinovo v troch kolách, potom prví dvaja postúpili do 32-ky, kde sa hralo o každé umiestnenie.
Emka postupovala zo skupín stále z prvého miesta, bez jedinej prehry. V 32 -ke ju čakala nepríjemná o hlavu vyššia nemka Spektor, s ktorou si Emka poradila 3:1. V osemfinále ju čakala ruska Rub, ktorá cestou do 16-tky nestratila ani jeden set. A nestratila ho ani s Emkou. Ťažila z fantastického podania a rýchleho pohybu. Nakoniec ruska skončila tretia, keď o postup do finále prehrala tesne so svojou krajankou 2:3. Emku potom čakal boj o 9.-16. miesto. V prvom kole narazila na domácu hráčku Silva, s ktorou už hrala finále na medzinárodnom turnaji v Tate. Aj tentokrát Emka vyhrala 3:1. V ďalšom kole sa stretla s nepríjemnou obranárkou ( tráva) s arménkou Bakhchajyan. Emka s jej hrou nemala problémy a vyhrala 3:0. O 9.-10. miesto ju čakala nemecká rebríčková jednotka Labus. Vo veľmi peknom a vyrovnanom zápase Emka nakoniec prehrala 1:3 a skončila tak na 10. mieste, koré jej zaručuje účasť na prestížnom turnaji TOP 16 Masters Minimes v Belgicku. Ešte počas turnaja nás osobne prišiel pozvať do Belgicka predseda ich stolniotenisového zväzu a riaditeľ turnaja v Blegny. Neviem koľkým slovákom sa tam v minulosti podarilo prebojovať, ale Emka tam už pocestuje druhýkrát, čo svedčí o jej vyrovnaných a kvalitných výkonoch aj na medzinárodnej pôde. Osobne si myslím, že aj na Eurominichampse mala naviac, ale nemala najlepší žreb. Žiaľ rusky boli tento rok neporaziteľné. Výsledky turnaja hovoria za všetko. V Emkinej kategórií obsadili prvé tri miesta. Tento rok sme ostali aj na finálové zápasy. Bol to doslova zážitok pozerať sa na 11-12 ročné deti aký nádherný stolný tenis predvádzajú.