Sobotňajšie úspechy našej mládeže

17.02.2013 09:04

Slovenský pohár najmladšie žiačky, Topoľčany

Na tomto turnaji nás reprezentovali sestry Takáčové. Klaudia, ktorá zbiera turnajové skúsenosti, hrala zo zápasu na zápas lepšie. V Topoľčanoch zanechala dobrý dojem. Staršia Sofia mala cieľ medailu. Nakoniec k nej bola blizúčko, len nezvládla svoj posledný zápas na turnaji proti Divinskej. Pred tým zahrala skvele proti 1. nasadenej hráčke Z. Pekovej (1:3) a vyhrala ťažku skupinu. 4. miestom na turnaji potvrdila svoje postavenie v SK rebríčku.

Východoslovenský pohár dorastencov, Košice

Dňa 16.2.2013 sa v stolno-tenisovej herni Lokomotívy Košice konal 4. VSPM dorastencov. Náš klub reprezentovali Martinka Zánová, Adam Laboš a Emka Labošová. Turnaja sa zúčastnilo 46 chlapcov a 18 dievčat. Emka a Martinka mali prvé kolo voľné. Martinka svoj prvý zápas hrala s D. Herákovou  z Lokomotívy Košice, potom s T. Klimkovou  z Prešova a o postup do finále hrala s M. Kohútovou z Lokomotívy Košice. Emka najprv nastúpila proti  B. Sokolskej zo Spišských Vlach, potom hrala s A. Longauerovou z Prešova a o postup do finále hrala s L. Beluškovou tiež z Prešova. Obe naše hráčky sa stretli vo finále bez straty setu. Vo vyrovnanom finále zvíťazila Emka 3:1 a po tretí krát sa v tejto sezóne  stala víťazkou VSPM v kategórií dorasteniek.

Adam mal oveľa silnejšiu konkurenciu, v ktrorej sa nestratil. Postupne porazil  A. Kolbosa z Veľkých Kapušian, Š. Trešča z Bracoviec, P. Hubaľa z Vranova a prehral až v semifinále s J. Zelinkom, s ktorým sa mu veľmi nedarilo.

V zápase o 3. miesto proti Oráčovi z Vranova a po veľmi dobrom výkone nezvládol koncovku 5. setu a ostala mu zemiaková medaila.

Pre Adama je 4. miesto najlepším umiestnením v tejto sezóne medzi dorastencami.

Všetkým hráčom  ďakujeme za peknú reprezentáciu klubu.