Finále extraligy dorasteniek

16.06.2013 19:08

Dorastenky Junior Čaňa majsterkami Slovenska!

 

Splnené očakávanie a príjemné prekvapenie.

 

Organizátorom záverečného turnaja Extraligy družstiev dorasteniek o Majstra SR bol ŠSTK Junior Čaňa. Veľmi dobré hracie podmienky, vzoroví rozhodcovia  a kvalitné výkony všetkých adeptov na titul, to boli hlavné atribúty vydareného podujatia. Poďakovanie patrí obci Čaňa na čele s primátorom p.Michalom Rečkom a vedeniu tunajšej školy na čele s riaditeľom p.Mgr. Danielom Szilágym, ktorých zásluhou sa toto podujatie mohlo uskutočniť na vysokej športovej a spoločenskej úrovni. Odmenou pre všetkých priaznivcov stolného tenisu v Čani bol premierový titul majsteriek Slovenska.

Najlepšími hráčkami záverečného turnaja boli Evka Jurková a Emka Labošová, patriace k absolútnej slovenskej špičke, ktoré prešli celým turnajom bez prehry a stratili len štyri sety. Vyzdvihnúť je potrebné aj Martinku Zánovu, viacnásobnú majsterku Východného Slovenska v dorasteneckej kategórii, ktorá tiež prispela svojim dielom k titulu.

Príjemné prekvapili dievčatá z STO Valaliky, ktoré nastupovali do turnaja bez bonifikácie a nakoniec osadili skvelé druhé miesto

Konečná tabuľka:

 

1.miesto-ŠSTK Junior Čaňa (Jurková, Labošová, Zánová

2. miesto-STO Valaliky (Vancáková, Horváthová, Klučarová)

3. miesto-MSK Malacky

4. miesto-ŠKST Topoľčany

 

Spracoval: Miroslav Gábor, hlavný rozhodca